Apie projektą

Mūsų istorija

Bendrovė „Inion LT“ buvo įkurta 2019 m. sausio mėn. Įmonė kuria daiktų interneto sprendimus, skirtus saulės elektrinių gaminamai elektros energijai optimizuoti ir stebėti. Investuotojai ir saulės elektrinių parkų plėtotojai stato saulės elektrinių parkus visame pasaulyje – šalyse, kurių klimato sąlygos turi skirtingą poveikį saulės energijos gamybai. Taip pat yra daug saulės modulių, keitiklių ir konstrukcijų gamintojų, o saulės parkams įrengti naudojami įvairūs jų deriniai. Dėl didelės įrangos įvairovės, nepastovios gamybos ir saulės parkų valdymui reikalingų priemonių kyla nemažai problemų. ios problemos yra šios:

– Nenaudojant vieningos stebėsenos sistemos, labai sunku užtikrinti veiksmingą skirtingų saulės parkų ir elektrinių valdymą.

– Saulės intensyvumas yra nestabilus ir priklauso nuo klimato sąlygų (debesuotumo, saulės intensyvumo, saulėtų dienų skaičiaus, saulės kampo, dienos ilgio, aplinkos temperatūros, aplinkos dulkių ir t. t.), todėl nėra atskaitos taško dabartiniam generacijos lygiui nustatyti.

– Yra tik labai paprastos, su didele paklaida sukurtos priemonės, kuriomis galima prognozuoti saulės energijos parko pelningumą per kelerius ateinančius metus.

– Nėra tinkamų priemonių, kurios leistų įvertinti saulės energijos parkų investicijų grąžą prieš juos statant tam tikrose pasaulio dalyse ir kuriomis galėtų naudotis daug investuotojų.

Siekdama užpildyti trūkstamų sprendimų saulės parkams spragą, bendrovė siekia pasiūlyti naują veikiantį pasaulinį produktą – programinę įrangą, skirtą saulės parkų kūrėjams ir investuotojams, kuri:

– Pateikia planuojamo saulės elektrinių parko investicijų grąžos įvertinimą prieš jį statant pasirinktoje geografinėje vietovėje.

– Padeda įvertinti valdomų saulės parkų būklę, nepriklausomai nuo naudojamos įrangos.

– Padeda padidinti ir išlaikyti dabartinį valdomų saulės parkų pelningumą ir pateikti ateities prognozę.

Projekto tikslas – atliekant mokslinius tyrimus išbandyti ir patobulinti sistemos išdėstymą, pagaminti ir išbandyti prototipą, kuris vėliau būtų sukurtas iki produkto lygio ir pateiktas rinkai.

Investicijų į PV parkus įvertinimas

Norint sukurti pagrįstą investicijų įvertinimo modelį, reikėtų atlikti mokslinius tyrimus, į kuriuos būtų įtraukti derlingumo įvertinimo ir prognozavimo duomenys. Šiuo modeliu turėtų būti galima efektyviai numatyti CAPEX ir OPEX ir sujungti juos su prognozuojamos išeigos duomenimis. Reikėtų atsižvelgti į keletą veiksnių, t. y. politinius, geografinius, techninius ir kt.

12
16 (1)

Mūsų partneriai